Historia Kręgu

Pomysł założenia kręgu instruktorskiego narodził się na Jubileuszowym Zlocie Stulecia Harcerstwa Kraków 2010.

Wrzesień 2010 r. – z inicjatywy kilkunastu instruktorów Hufca ZHP Wrocław, przy jego Komendzie, powstał Krąg Instruktorski. Decyzją członków-założycieli Przewodniczącą Kręgu została hm. Katarzyna Sobieszczańska.

Styczeń 2011 r. – Krąg przyjął nazwę „Bumerang”.

Listopad 2011 r. – nowym przewodniczącym został phm. Jarosław Ziółkowski.

Lipiec 2021 r. – Krąg rozpoczął działalność przy Hufcu ZHP Wrocław-Południe, przejmując tradycje Kręgu Instruktorskiego „Bumerang” działającego dawniej przy Hufcu ZHP Wrocław (później Hufcu ZHP Wrocław im. Polonii Wrocławskiej).

Krąg skupia doświadczonych instruktorów, dlatego oprócz działalności w Kręgu nasi instruktorzy pełnią różne funkcje w ZHP. Mamy w swoich szeregach szefów i członków władz i innych komórek organizacyjnych Chorągwi Dolnośląskiej czy naszego Hufca.