Cele Kręgu

Główne cele działalności Kręgu to:

• rozwój instruktorski członków Kręgu;
  • wzmacnianie więzi między instruktorami;
  • podejmowanie działań na rzecz umacniania więzi między podstawowymi jednostkami organizacyjnymi Hufca Wrocław-Południe;
  • tworzenie warunków do wymiany doświadczeń oraz doskonalenia metod i form pracy instruktorów i osób kierujących podstawowymi jednostkami organizacyjnymi;
    podejmowanie działań służących promocji harcerstwa.

Realizując cele naszej działalności podejmujemy szereg działań. Staramy się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla naszego Hufca. Oferujemy swoją pomoc np. w realizacji różnego rodzaju przedsięwzięć, ale wychodzimy też z własnymi inicjatywami.

W dniach 1-3 kwietnia 2011 roku zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Bumerang”, a ponieważ spotkał się on z pozytywną opinią uczestników postanowiliśmy zorganizować kolejną edycję, mając nadzieję, że będzie to cykliczna impreza naszego Kręgu. I tak organizujemy Festiwal „Bumerang” do dziś. Tylko w 2020 r., ze względu na pandemię koronawirusa, niemożliwe było przeprowadzenie jubileuszowej edycji w zaplanowanym terminie. Rok później świętowaliśmy nasze X-lecie podczas festiwalu przeprowadzonego on-line. Na szczęście w 2022 r. ponownie zorganizowaliśmy festiwal w formie sprzed pandemii.