Cele kręgu
Wpisany przez Maciej Syrek | środa, 01 lutego 2012 18:17 | Odsłony: 2564 | PDF | Drukuj | Email |

Główne cele działalności Kręgu to:
  • rozwój instruktorski członków Kręgu;
  • wzmacnianie więzi między instruktorami;
  • podejmowanie działań na rzecz umacniania więzi między podstawowymi jednostkami organizacyjnymi Hufca Wrocław;
  • tworzenie warunków do wymiany doświadczeń oraz doskonalenia metod i form pracy instruktorów i osób kierujących podstawowymi jednostkami organizacyjnymi;
  • podejmowanie działań służących promocji harcerstwa.

Realizując cele naszej działalności podejmowaliśmy i podejmujemy szereg działań. Staramy się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla naszego Hufca. Oferujemy swoją pomoc np. w realizacji przedsięwzięć, ale wychodzimy również z własnymi inicjatywami. Instruktorzy Kręgu zapoczątkowali np. tzw. „Dni otwarte Hufca”. W każdy wtorek od godz. 17.00 do 20.00, przez cały rok harcerski 2010/2011, nasi instruktorzy pełnili w Hufcu dyżury, aby ten stał otworem przed wszystkimi, którzy chcieli porozmawiać na harcerskie tematy lub zwyczajnie spotkać się w gronie przyjaciół. Wtorki stały się również dniem prowadzenia różnego rodzaju warsztatów. I choć dzisiaj nie pełnimy już dyżurów, „otwarte wtorki” pozostały.

W dniach 1-3 kwietnia 2011 roku zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Bumerang”, a ponieważ spotkał się z pozytywną opinią uczestników postanowiliśmy zorganizować kolejną edycję, mając nadzieję, że będzie to cykliczna impreza naszego Kręgu.