Kryteria oceny i nagrody
Wpisany przez Maciej Syrek | środa, 01 lutego 2012 18:43 | Odsłony: 8074 | PDF | Drukuj | Email |

1. Zwycięzców festiwalu wyłania jury powołane przez organizatorów, którego skład zostanie podany na początku festiwalu.

2. Uczestnicy konkursu będą oceniani w kategoriach:

• zuchy (6-10 lat);
  • harcerze i harcerze starsi (10-16 lat);
  • wędrownicy i instruktorzy (16 +) ;
  • soliści.

3. Każdy wykonawca (zespół, solista) wykonuje dwa utwory – jedną piosenkę harcerską, jedną piosenkę turystyczną.

4. Piosenka turystyczna powinna być o tematyce podanej przez organizatorów. W tym roku temat przewodni to: Piosenka turystyczna z Bumerangowego śpiewnika. Należy wybrać jedną z piosenek z przygotowanego przez organizatorów festiwalu śpiewnika, z zastrzeżeniem, że nie może to być piosenka wykonywana przez siebie w poprzednich edycjach festiwalu. Piosenki nie mogą się też powtarzać, dlatego po przesłaniu zgłoszenia szef zespołu (patrolowy) otrzyma link do listy piosenek, na którym będzie musiał zaznaczyć wybraną przez patrol piosenkę, Piosenka ta nie będzie już dostępna dla innych patroli (trzeba będzie wybrać inną), więc kto pierwszy, ten lepszy!

5. Jury będzie oceniać:

• aranżację utworów;
  • własny akompaniament;
  • walory głosowe;
  • poczucie rytmu;
  • interpretacje;
  • dykcję;
  • dobór repertuaru;
  • ogólny wyraz artystyczny;
  • jednolite umundurowanie.

6. Postanowienia jury są ostateczne.

7. Dla zwycięzców festiwalu przewidziane są atrakcyjne nagrody.

8. Niezależnie od decyzji jury instruktorzy KI „Bumerang” przyznają Złoty, Srebrny i Brązowy Bumerang.

9. Bumerangi, o których mowa w pkt. 8, będą przyznane uczestnikom wybranym spośród wszystkich wykonawców (bez podziału na kategorie) w oparciu o „Regulamin Przyznawania Statuetki „BUMERANG”.

10. Poza nagrodami wymienionymi w pkt. 7 i 8 przewidziane są nagrody pocieszenia dla wszystkich wykonawców w kategorii „zuchy”.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie festiwalu