Kryteria oceny i nagrody
Wpisany przez Maciej Syrek | środa, 01 lutego 2012 18:43 | Odsłony: 5943 | PDF | Drukuj | Email |

1. Zwycięzców festiwalu wyłania jury powołane przez organizatorów. Skład jury zostanie podany na początku festiwalu.
  2. Uczestnicy konkursu będą oceniani w kategoriach:
    • zuchy (6-10 lat);
    • harcerze i harcerze starsi (10-16 lat);
    • wędrownicy i instruktorzy (16 +), dotyczy również starszyzny i seniorów;
    • soliści, bez podziału na grupy wiekowe.
  3. Każdy wykonawca (zespół, solista) wykonuje dwa utwory – jedną piosenkę harcerską, jedną piosenkę turystyczną.
  4. Piosenka turystyczna powinna być o tematyce podanej przez organizatorów.
    W tym roku temat przewodni to: Piosenka zawieszona w czasie.
  5. Zespoły deklarujące chęć uczestnictwa w festiwalu powinny składać się przynajmniej z dwóch osób. W czasie wykonywania utworów dopuszcza się jedynie akompaniament własny grany na żywo (bez playbacku czy półplaybacku).
  6. Solistą jest osoba występująca na scenie samodzielnie lub z jedną osobą akompaniującą na instrumencie muzycznym (wyjątkowo przy wykorzystaniu podkładu muzycznego – półplaybacku).
  7. Jury będzie oceniać:
    • aranżację utworów;
    • własny akompaniament;
    • walory głosowe;
    • poczucie rytmu;
    • interpretacje;
    • dykcję;
    • dobór repertuaru;
    • ogólny wyraz artystyczny;
    • jednolite umundurowanie.
  8. Postanowienia jury są ostateczne.
  9. Dla zwycięzców festiwalu przewidziane są atrakcyjne nagrody.
  10. Niezależnie od decyzji Jury, instruktorzy KI „Bumerang” przyznają Złoty, Srebrny i Brązowy Bumerang.
  11. Bumerangi, o których mowa w pkt. 10 będą przyznane uczestnikom, wybranym spośród wszystkich wykonawców (bez podziału na kategorie), w oparciu o „Regulamin Przyznawania Statuetki „BUMERANG”.
  12. Poza nagrodami wymienionymi w pkt. 9 i 10 przewidziane są nagrody pocieszenia dla wszystkich wykonawców w kategorii „zuchy”.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie festiwalu