Podsumowanie VIII edycji!

Ósma edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Bumerang” przeszła do historii. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była „Piosenka zawieszona w czasie”. Chcieliśmy w ten sposób nawiązać do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 100-lecia połączenia organizacji harcerskich działających w trzech zaborach, w jeden Związek Harcerstwa Polskiego oraz 80-lecia uchwalenia „Prawd Polaków spod znaku rodła”. Z tym tematem zmierzyło się 19 wykonawców. W sumie do Wrocławia przyjechało 148 uczestników z terenów Chorągwi Dolnośląskiej, Śląskiej i Stołecznej oraz dwóch organizacji harcerskich spoza ZHP - Boguszowickiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Ślady" oraz Wrocławskiego Stowarzyszenia Harcerskiego.
A oto wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach:

Zuchy:
wyróżnienie dla Zuchów z Czarnej 13 z Wrocławia

Harcerze i Harcerze Starsi:
1 miejsce BSSK Ślady z Rybnika
2 miejsce 14 DH Ventus z Jeleniej Góry
3 miejsce 52 DH Runo z Jazgarzewa
wyróżnienie
dla Harcerskiej Drużyny Artystycznej Wiolinki z Bielska-Białej

Wędrownicy i Instruktorzy:
1 miejsce Niezależna Drużyna Harcerzy starszych z Rybnika
2 miejsce HGA Liminis z Kamiennej Góry
2 miejsce Harcerski Zespół „Fryteczki” z Wałbrzycha

Soliści:
1 miejsce Pałka Małgorzata z Rybnika
2 miejsce Amelia Szukała z Wrocławia
3 miejsce Martyna Olszowiec z Pszczyny
wyróżnienie
dla Małgorzaty Cegielskiej z Wrocławia

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy na IX edycję festiwalu, która odbędzie się w dniach 15 -17 marca 2019 roku, oczywiście we Wrocławiu.

 
Strona Główna | Powrót