Podsumowanie VII edycji!

VII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Bumerang” przeszła do historii. Temat przewodni festiwalu nawiązywał do trwającej w Hufcu Wrocław Kampanii Bohater, w ramach której Hufiec zdobywa imię Polonii Wrocławskiej i brzmiał „Turystyczna piosenka retro”. Z tym tematem zmierzyło się 41 wykonawców. W sumie do Wrocławia przyjechało 263 uczestników z terenów Chorągwi Dolnośląskiej, Śląskiej, Krakowskiej i Wielkopolskiej oraz dwóch organizacji harcerskich spoza ZHP - Boguszowickiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Ślady" oraz Wrocławskiego Stowarzyszenia Harcerskiego. Przesłuchania konkursowe oraz koncert galowy festiwalu miały miejsce w sobotę (18 marca) w sali kinowej w budynku NOT we Wrocławiu. Wykonawcy zaprezentowali na scenie 84 piosenki ocenione przez JURY w składzie:

• hm. Elżbieta KubiecZastępca Komendanta Chorągwi Kieleckiej ZHP ds. Organizacyjnych, wieloletnia organizatorka i Komendantka Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach,
  • hm. Krzysztof Stachów – Komendant Hufca ZHP Głogów oraz Zastępca Komendantki Chorągwi Dolnośląskiej ZHP, kulturoznawca, animator kultury, organizator imprez kulturalnych w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli,
  • Tomasz Środa – muzyk, wokalista, nauczyciel, członek wrocławskiej grupy rockowej People of the Haze.

Oprócz nagród za zajęcie miejsc w poszczególnych kategoriach, laureaci otrzymali nominacje do udziału w 44 Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Wszystkie nagrody wręczono podczas koncertu galowego, który swoim występem uświetnił zespół EKT Gdynia. Warto też wspomnieć, że w ramach imprezy otwarta była wystawa „Śladami Polonii Wrocławskiej”. Na koniec, zgodnie z tradycją i harcerskim zwyczajem, zawiązano braterski krąg i puszczono iskrę przyjaźni.

Laureatów VII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Bumerang” już poznaliście. Zobaczcie spośród kogo JURY ich wyłoniło:

Zespoły:

- Wrocławskie Stowarzyszenie Harcerskie

• "KrzyKaśki" Zuchy
  • "KrzyKaśki" Starsze

- Boguszowickie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalnego "Ślady"

• "Włóczynogi" z 20 Żeńskiej Drużyny Harcerskiej "TRAKT"
  • Traperki z 20 Żeńskiej Drużyny Harcerskiej "TRAKT"
  • Duet Michał Kozieł i Karol Żądło
  • Duet Julia Stajer i Patrycja Kaziród
  • Trio Maciej Liszka, Piotr Tkocz, Filip Strzelecki
  • Niezależna Drużyna Harcerzy Starszych