Podsumowanie VII edycji!

VII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Bumerang” przeszła do historii. Temat przewodni festiwalu nawiązywał do trwającej w Hufcu Wrocław Kampanii Bohater, w ramach której Hufiec zdobywa imię Polonii Wrocławskiej i brzmiał „Turystyczna piosenka retro”. Z tym tematem zmierzyło się 41 wykonawców. W sumie do Wrocławia przyjechało 263 uczestników z terenów Chorągwi Dolnośląskiej, Śląskiej, Krakowskiej i Wielkopolskiej oraz dwóch organizacji harcerskich spoza ZHP - Boguszowickiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Ślady" oraz Wrocławskiego Stowarzyszenia Harcerskiego. Przesłuchania konkursowe oraz koncert galowy festiwalu miały miejsce w sobotę (18 marca) w sali kinowej w budynku NOT we Wrocławiu. Wykonawcy zaprezentowali na scenie 84 piosenki ocenione przez JURY w składzie:

 • hm. Elżbieta KubiecZastępca Komendanta Chorągwi Kieleckiej ZHP ds. Organizacyjnych, wieloletnia organizatorka i Komendantka Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach,
 • hm. Krzysztof Stachów – Komendant Hufca ZHP Głogów oraz Zastępca Komendantki Chorągwi Dolnośląskiej ZHP, kulturoznawca, animator kultury, organizator imprez kulturalnych w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli,
 • Tomasz Środa – muzyk, wokalista, nauczyciel, członek wrocławskiej grupy rockowej People of the Haze.

Oprócz nagród za zajęcie miejsc w poszczególnych kategoriach, laureaci otrzymali nominacje do udziału w 44 Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Wszystkie nagrody wręczono podczas koncertu galowego, który swoim występem uświetnił zespół EKT Gdynia. Warto też wspomnieć, że w ramach imprezy otwarta była wystawa „Śladami Polonii Wrocławskiej”. Na koniec, zgodnie z tradycją i harcerskim zwyczajem, zawiązano braterski krąg i puszczono iskrę przyjaźni.

Laureatów VII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Bumerang” już poznaliście. Zobaczcie spośród kogo JURY ich wyłoniło:

Zespoły:

- Wrocławskie Stowarzyszenie Harcerskie

 • "KrzyKaśki" Zuchy
 • "KrzyKaśki" Starsze

- Boguszowickie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalnego "Ślady"

 • "Włóczynogi" z 20 Żeńskiej Drużyny Harcerskiej "TRAKT"
 • Traperki z 20 Żeńskiej Drużyny Harcerskiej "TRAKT"
 • Duet Michał Kozieł i Karol Żądło
 • Duet Julia Stajer i Patrycja Kaziród
 • Trio Maciej Liszka, Piotr Tkocz, Filip Strzelecki
 • Niezależna Drużyna Harcerzy Starszych

- Hufiec Beskidzki

 • 70 HDA "Wiolinki"

- Hufiec Bolesławiec

 • 1 Gromada Zuchowa "Mali Wędrownicy"
 • ŚAP
 • Pierwszy Skład

- Hufiec Kamienna Góra

 • HGA "Liminis"
 • KIiS +- 8 SGWA

- Hufiec Karkonoski

 • Zuchy z Enigmy
 • 8 Piechowicka Drużyna Harcerzy Starszych i Wędrowników "Pogrom"
 • Zespół C-haos
 • 14 Drużyna Harcerska VENTUS im. Jana Bytnara ps. Rudy

- Hufiec Kraków-Krowodrza

 • Latające Jeżowce
 • Odlotowe Żółte Kaczuszki

- Hufiec Legnica

 • Chwila Refleksji

- Hufiec Wrocław

 • Reprezentacja Wrocławskiego Szczepu Nieprzetartego Szlaku „NIEZŁOMNI”

- Hufiec Ziemi Wałbrzyskiej

 • 27 Wałbrzyska Gromada Zuchowa TUPTUSIE
 • Harcerski Zespół "Fryteczki" 1 Środowiskowy Szczep Harcerski "Horyzont"
 • 8 Wałbrzyska Drużyna Harcerska "INFINITY"
 • 20 Wałbrzyska Drużyna Harcerska "Tupty"
 • 13 Wałbrzyska Drużyna Starszoharcerska "AURA"

- Hufiec Poznań Grunwald

 • Wagabunda
 • TULIPUNKI

Soliści:

- Wrocławskie Stowarzyszenie Harcerskie

 • Wiktoria Chojcan
 • Paulina Hnida

- Boguszowickie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalnego "Ślady"

 • Patrycja Drąszczyk
 • Małgorzata Pałka
 • Antonina Liszka

- Hufiec Beskidzki

 • Dominika Materek
 • Maja Pacholec
 • Barbara Westerka

- Hufiec Legnica

 • Aleksandra Janicka
 • Justyna Szafrańska

- Hufiec Ziemi Ostrzeszowskiej

 • Patrycja Gąsiorek

- Hufiec Karkonoski

 • Maciej Szachowski
 
Strona Główna | Powrót